Články

Střepy snů - LITE

Je právě půlnoc 1. 5. 2009 a Midnight Theatre vám přinášejí první hratelnou LITE verzi Střepů snů.

Na ochutnávku z knihy jste se zatím mohli podívat jen v První zveřejněné kapitole, ale teď máte k dispozici digitální knihu, podle které si můžete Střepy snů vyzkoušet i zahrát.
Jedná se o zkrácenou verzi, na které si můžete vyzkoušet základní mechaniky, přečíst si, jak systém funguje a jak přistupuje k hraní.
Kniha vás provede zkrácenou přípravou hry, vytvoříte si vlastní postavy a nakonec sehrajete váš vlastní příběh.
Součástí je i jeden doposud nezveřejněný obrázek.

Protože nebylo možné vložit do LITE verze všechny návody, jak hru hrát, ani vysvětlení, jak se potýkat s některými problémy, které mohou při vyprávění nastat, máte k dispozici oficiální diskusi tady na webu, kam můžete psát své dotazy a připomínky.
Plná verze hry, která vyjde knižně v létě 2009, rozvíjí herní mechaniky, umožňuje jejich variace a modifikace a zásadním způsobem rozšiřuje možnosti hry jak pro hráče, tak pro Vypravěče. Obsahuje navíc spoustu návodů a rad, jak hru hrát, abyste z ní dostali maximální zážitek, hory inspirace pro vaše postavy, herní prostředí i samotné příběhy. Naleznete uvniř také popis světa Střepů snů a celou knihou se prolíná ukázkový příběh, který slouží nejen jako zdroj zábavy, ale jako velký příklad, na kterém jsou v knize demonstrovány příběhové techniky.
Máte se bezesporu na co těšit.

(PDF má 22MB a stáhnout si jej můžete přes červenou ikonu)

pdf lite

 

 - Matouš Ježek 1.5.2009

<< zpět na články

 

© Midnight Theatre