Články

Moduly pro Střepy snů

Protože se od vydání Střepů snů množily žádosti na konkrétní zpracovaná prostředí, která by hráči mohli vzít udělat si rychle postavy a začít podle nich hrát, snažil jsem se co nejdříve tuto prosbu hráčům vyplnit.
Věděl jsem, že příprava detailního fungujícího světa je věc velmi náročná a zdlouhavá a navíc ne úplně vhodná pro Střepy snů, kde mají hráči velké pravomoce zasahovat jak do děje hry tak do světa kolem jejich postav. Co ale vím, že je pro hráče Střepů důležité je inspirace, mít možnost výběru ze spousty námětů a vybrat si to co možná nejvíce zajímavé.
Rozhodl jsem se tedy postavit prostředí a moduly primárně na paletkách, jak je znáte z hlavní knihy, které hlavně slouží k dodání nápadů a svižnému započetí hry.
Přestože sám jsem pracovně vytížený, měl jsem velké štěstí, že někteří z mých přátel se nabídli, že mi s balíčky pomohou.

První byly bratři Kryštof a Jonáš Ferencovi, kteří nejenže za sebou mají celou vlastní publikaci Příběhy impéria, ale také spoustu úspěšných drobných děl v českých RPG soutěžích a velký repertoár vlastních malých modulů a prostředí pro různá RPG. Nelze také zapomenout, že jsou aktivní redakcí časopisu Drakkar a momentálně se podílejí na projektu Dračí doupě II. Bratři ferencovi napsali prostředí Odvrácená strana londýna - steampunkový setting z Viktoriánské anglie přímo navazující na jejich rozvinutý svět popsaný v Příbězích impéria. Tím se Střepy snů spojily s jejich projektem a od té doby je možné při hraní využívat kvalit obojího.

Pár měsíců na to vychází prostředí Karla Černína Sen! Na doživotí..., který nás narozdíl od předchozího modulu přenese na takřka pustou planetu plnou oprýskaných rezavých kusů starých strojů mezi trestance nejhrubšího zrna. Toto prostředí působí mnohem vážněji a temněji, je stavěné jak na dobrodružné tak i dramatické a emotivní hry. A aby toho nebylo málo, obývají tuto planetu mimozemští tvorové se schopnostmi často za hranicí lidského chápání.
Nesmím také zapomenout, že Karel, známý také pod přezdívkou Charles, je autorem modulů pro Dračí doupě jako Taria: Záhvozdí, Severní Taria a Taria: Pohraničí.

Zmínil bych také ilustrátora Jana Pospíšila (Merlkir), který stejně jako Karel Černín a bratři Ferencovi spolupracuje na Dračím doupěti II. Merlkir ilustroval Sen! Na doživotí a díky němu to není jen chudé PDFko, ale jsou v něm i pěkné inspirativní obrázky.

Našimi věrnými spolupracovníky jsou také Pavel Hamřík (Lorgan), který každé PDF pro vás sází a také Jakub Maruš (boubaque), který opravuje chyby v textu, takže si díky němu nezašmodrcháte jazyk.

Chtěl bych vyjádřit díky za tyto zkušené a schopné lidi, kteří si našli čas, aby pro vás připravily moduly pro Střepy snů, abyste i vy měli snadnou cestu do jejich světů. Zvláštní dík jim pak patří za to, že svou práci dělají zadarmo ve svém volném čase.

Dvěma balíčky to ale nekončí! Máme v přípravě ještě další, proto pokud se vám stávající moduly líbí, dejte nám vědět v diskusi, abychom věděli, že má smysl je pro vás dále vyrábět. Zároveň bych chtěl vyzvat vás, co Střepy snů hrajete a chtěli byste se podělit o svá prostředí s ostatními hráči, napište mi mail@strepysnu.cz. Stejně tak, pokud kreslíte a chtěli byste se podílet vlastními obrázky na modulech pro Střepy snů, s radostí to uvítáme.

- Matouš Ježek 9.5.2010

<< zpět na články

 

© Midnight Theatre